Emigracja

Jak być szczęśliwym?

Co daje nam poczucie szczęścia? Czy w dzisiejszym świecie nadal potrafimy być szczęśliwi? Czy potrafimy określić czym szczęście jest dla nas? Kiedy pytamy innych czego chcieliby najbardziej w życiu najczęściej słyszymy ” Chce być szczęśliwy”. Czym więc jest szczęście? Często mówimy sobie, że teraz nie mogę być szczęśliwy bo kredyt.. bo przepracowanie.. bo nadmiar obowiązków. Będę szczęśliwy dopiero gdy .. i tu zazwyczaj wstawiamy to czego chcemy, myśląc że uczyni nas szczęśliwymi. Będę szczęśliwy dopiero kiedy kupię wymarzony samochód. Dopiero gdy się wyprowadzę. Gdy zmienię prace. Jednym słowem w bliżej nieokreślonej przyszłości.

Tymczasem w swoim życiu nauczyłam się, ze szczęście nigdy nie przychodzi z zewnątrz. Szczęście jest w nas. To umiejętność dostrzegania chwil, momentów w których odczuwamy wdzięczność. Kiedy odczuwamy wdzięczność nagle dostrzegamy swoje szczęście. Ile mamy szczęścia ze mamy wlasne mieszkanie? Jak bardzo obdarował nas los dając nam ukochaną osobę? Czy kiedykolwiek dostrzegliśmy fakt jak cudownie jest móc kąpać się w ciepłej wodzie? Jak wiele osob jej nie ma? Jak cudownie jest móc spokojnie czytać książkę bujając się w hamaku w letnie popołudnie?

Tym właśnie jest szczęście. Jest małymi zdarzeniami w naszym życiu. Im więcej ich dostrzeżemy z tym większym optymizmem będziemy podchodzić do naszego życia. I jest jeszcze jedna magiczna zasada o której muszę wspomnieć. Im częściej odczuwamy wdzięczność za to co nas spotyka, tym więcej powodów do wdzięczności dostajemy. I nagle okazuje się ze mamy coraz więcej powodów do bycia wdzięcznym.

Zacznij od małych rzeczy. Zauważ ze rano wstało słonce a ty możesz napić sie swojej ulubionej kawy. Dostrzeż życzliwość i pomoc innych ludzi. Podziekuj za wszystko co już cię otacza, bo gdy dobrze się rozejrzymy.. Może okazać się że jesteśmy bardzo szczęśliwymi ludźmi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *